Kreatywnie i z pasja

Kask szczękowy, czy otwarty � co lepsze na skuter?

ostaniec - 11-7-2017 at 11:25 PM

Domyślam się, że dla wielu osób skuter to herezja, nie pojazd, ale ja jeżdżę sobie niewielkim skuterkiem miejskim :) Ostatnio kolega podesłał mi dość makabryczną galerię z wypadków jednośladów i stwierdziłem, że czapka jednak nie będzie dobrą ochroną. Dlatego zastanawiam się nad wyborem kasku. Myślę albo nad szczękowym, albo otwartym. Co Wy polecicie?

Kask szczękowy, czy otwarty � co lepsze na skuter?

Sopel - 12-7-2017 at 01:42 AM

Sprzedać skuter :P

Kask szczękowy, czy otwarty � co lepsze na skuter?

ostaniec - 12-7-2017 at 02:55 AM

Tego się spodziewałem przy pierwszej odpowiedzi :P A właśnie, że go nie sprzedam, bo go lubię.

Kask szczękowy, czy otwarty � co lepsze na skuter?

Karmmel - 12-7-2017 at 05:39 AM

Szczerze mówiąc nigdy nie rozumiałem, dlaczego ludzie się tak czepiają tych skuterów. Fajnie, że sobie ludzie tym jeżdżą. A co do kasku. Ja osobiście polecałbym bardziej kask szczękowy.

Kask szczękowy, czy otwarty � co lepsze na skuter?

hydronetka89 - 12-7-2017 at 05:58 AM

Jednak otwarty jest wygodniejszy chyba, prawda?

Kask szczękowy, czy otwarty � co lepsze na skuter?

ostaniec - 12-7-2017 at 06:20 AM

No właśnie, ja się waham między wygodą, a bezpieczeństwem. Jednak widzę, że te szczękowe są trochę cięższe.

Kask szczękowy, czy otwarty � co lepsze na skuter?

Karmmel - 12-7-2017 at 08:37 AM

Powiem Ci tak� kupując kask szczękowy masz może 0.5 kg więcej na głowie, a przynajmniej masz pewność, że masz lepsze zabezpieczenie. Najlepiej sobie stronę http://www.motocyklowysklep24.pl/kaski-motocyklowe-kaski-szczekowe-c-10_368.html. Poczytaj, dowiedz się więcej i wtedy podejmij na spokojnie decyzję.